Nauka jazdy motocyklem

 

Kategorie A: dlaczego warto wybrać MotoRat?

 

Motocykl to jeden z najfantastyczniejszych środków transportu, jakie wymyślił człowiek. Niestety wymaga też ogromnej uwagi i roztropności. Wiele szkół uczy kursantów, w jaki sposób pokonywać elementy egzaminacyjne. My skupiamy się na tym, by nauczyć Was jazdy − wtedy manewry na egzaminie pokonuje się z łatwością.

 

Niestety prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu na co dzień nie ma nic wspólnego z egzaminem. Sytuacje na egzaminie nie odwzorowują tego, co może nas czekać na drodze.

 

Dlatego MotoRat uczy jeździć, a nie tylko zdawać egzamin.

 

W jaki sposób tego dokonujemy?

 

Zajęcia teoretyczne odbywają się w oparciu o najnowsze materiały szkoleniowe i prezentacje stworzone przez doświadczonych instruktorów. Przekazujemy je nie tylko w multimedialnej formie. Wyznajemy zasadę, że najwięcej zapamiętuje się, kiedy porozmawia się na dany temat. Dlatego nie unikamy dyskusji. Dzielimy się naszym doświadczeniem, ale w żadnym wypadku nie staramy się wywyższać.

 

Dla motocyklistów organizujemy specjalne prezentacje odzieży motocyklowej i akcesoriów przygotowane przez profesjonalistów ze sklepów motocyklowych.

 

Obowiązkowo prowadzimy poszerzone szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Czerpiemy z naszego doświadczenia zawodowego, dlatego wszystko opiera się na praktyce, a nie tylko suchej teorii. Po zakończeniu kursu wystawiamy odpowiednie zaświadczenia.

 

Autorski program szkoleniowy

 

Całe szkolenie praktyczne prowadzone jest wedle naszego autorskiego programu szkoleniowego opracowanego na podstawie wieloletniego doświadczenia naszych instruktorów, codziennej jeździe na motocyklu, doświadczeniach w sporcie. Kładziemy również nacisk na jazdę defensywną, eco-driving i umiejętność wykorzystywania mocnych i słabych stron maszyn.

 

Nasz program szkoleniowy składa się ze specjalnie przygotowanych modułów. Zagadnienia zawsze prezentowane są przez instruktorów, wynikają z już uzyskanej wiedzy. Dlatego kładziemy ogromny nacisk na indywidualne szkolenie, by każdy kursant szkolił się zgodnie ze swoimi predyspozycjami, umiejętnościami i wedle postępów. Jednak uczestnik kursu zawsze musi zaliczyć wszystkie moduły!

 

Nauka jazdy odbywa się nie tylko na placu. Wyjeżdżamy 'na miasto', jeździmy poza obszarem zabudowanym, na różnych nawierzchniach, wyjeżdżamy w górach, przejeżdżamy po autostradach i drogach o podwyższonej prędkości dopuszczalnej. Jeździmy również po zmroku. I co ważne: wykorzystujemy różne pojazdy, nie tylko te 'egzaminacyjne', by umiejętności wynikały z doświadczenia, a nie tylko nawyku jazdy na określonym motocyklu.

 

W trakcie każdej jazdy (kategorii A, A1, A2 i AM) instruktor również jedzie na motocyklu, dzięki czemu nie tylko ma świadomość warunków, ale jest w stanie na bieżąco, w jaki sposób należy zachować się w konkretnych sytuacjach drogowych. Instruktor ma łączność radiową z kursantem, więc oboje mogą wymieniać uwagi na bieżąco.

 

I wreszcie: na naszych zajęciach zapewniamy zawsze bardzo motocyklowy klimat!

 

Wymagania dla kursanta:

  • Kursant MUSI spełniać warunki podane w ustawie o kandydatach na kierowców (wiek, orzeczenie lekarskie, itd.),
  • Kursant MUSI (kat A, A1, A2, AM) podczas jazd: rękawice ochronne, 'sztywne' buty za kostkę, ochraniacze na kolana i łokcie, odzież z długimi rękawami i nogawkami. Zapewniamy wyposażenie,
  • Kursant NIE MOŻE znajdować się pod wpływem alkoholu i środków psychoaktywnych,
  • Wreszcie: Kursant MUSI chcieć nauczyć się jeździć, więc MUSI ZAUFAĆ instruktorowi.

 

Możliwości:

  • Kursant ma możliwość nagrywania przejazdów w celach analizy i dokumentacji,
  • Kursant zawsze ma możliwość zadawania pytań, wymieniania uwag, wskazywania, nad czym chciałby jeszcze popracować.