Szkoła Jazdy i Ratownictwa Medycznego

 

 

 

MotoRat nie jest zwykłą szkołą nauki jazdy, która chce nauczać zdawać egzamin. Od początku naszej działalności w 2011 roku byliśmy skupieni na tym, by przede wszystkim uczyć jeździć bezpiecznie i potrafić odnaleźć się w każdej możliwej sytuacji na drodze.

 

Wszystkie osoby związane z MotoRat są kierowcami i większości również motocyklistami. I mowa tu nie tylko o instruktorach, ale również osobach, które z nami współpracują i przez lata zdołały się zaprzyjaźnić. Sensem naszego życia od zawsze były motocykle. Cały czas je kochamy, uwielbiamy na nich jeździć, cieszymy się każdą chwilą na jednośladzie. Czerpiemy radość z wolności, niezależności, rywalizacji, podróży i sportu. Ale cały czas mamy też ogromny szacunek do motocykla.

 

 

 


Nasz Zespół
 

Ale nie jesteśmy tylko kierowcami. Jesteśmy również ratownikami, pielęgniarkami, lekarzami - ludźmi w większości wywodzącymi się lub pracującymi w szeregach służb ratowniczych, takich jak: POGOTOWIE RATUNKOWE, G.O.P.R, W.O.P.R, STRAŻ POŻARNA, POLICJA. Z powołania i z poświęceniem pracujemy, aby chronić i ratować ludzkie życie.

 

 

Rafał Bryła - Motorat

Rafał Bryła

Założyciel, instruktor oraz ratownik medyczny

Motocyklista od dziecka. Ojciec założyciel MotoRat, doświadczony instruktor nauki jazdy kategorii A i B, a także instruktor z zakresu doskonalenia techniki jazdy motocyklem. Ratownik i dyspozytor medyczny. Prezes i pomysłodawca Stowarzyszenia Śmiercioodporni.

Angela Bryła - Motorat

Angela Bryła

Kierowniczka, wykładowca

Współtwórczyni MotoRat, prowadzi biuro, koordynuje pacę instruktorów oraz plan szkolenia kursantów. Pielęgniarka ze specjalizacją 'medycyna ratunkowa' z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Dorota Bek - Motorat

Dorota 'Dorotka' Bek

Koordynatorka, pracownica biura

Wychowanka MotoRat, nie tylko motocyklistka, ale też logistyk. Jest nieodłącznym wsparciem w biurze szkoły, rozwiązuje kwestie związane ze szkoleniem jak i innymi prowadzonymi przez nas działaniami.

Remigiusz Mydlak - Motorat

Remigiusz 'Remik' Mydlak

Policjant, instruktor, pasjonat

Czynny policjant 'drogówki', specjalista w zakresie przepisów ruchu drogowego i jazdy motocyklem, który z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami. Czynny motocyklista z wieloletnim doświadczeniem.

Waldemar Grzondziel - Motorat

Waldemar 'Wład' Grzondziel

Instruktor nauki jazdy i doskonalenia techniki

Doświadczony instruktor nauki jazdy samochodem oraz doskonalenia techniki jazdy. Pasjonat wszelkiej motoryzacji. Doświadczony motocyklista i mechanik.

Jarosław Jaruszewski - Motorat

Jarosław 'Jaro' Jaruszewski

Instruktor nauki jazdy i ratownik medyczny

Jarek to doświadczony instruktor nauki jazdy, który nieraz zaskakiwał kursantów nietypowymi technikami rozstrzygania wątpliwości przy manewrach. Jest również czynnym pracownikiem Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Grzegorz Biskup

Grzegorz 'Grzesiu' Biskup

Instruktor nauki jazdy

Bardzo doświadczony instruktor z długoletnim doświadczeniem. I to nie tylko jako wykładowca, ale również kierownik ośrodka szkolenia kierowców. Oaza spokoju i mistrz cierpliwości w pracy z kursantem.

Tomasz Olech - Motorat

Tomasz 'Oblech' Olech

Doświadczony motocyklista i aspirujący instruktor

Motocyklista z wieloletnim stażem, współtwórca szeregu pozoracji i akcji . ''Dobry kumpel' MotoRat Aktualnie jest praktykującym instruktorem zbierającym pierwsze doświadczenia właśnie w naszej szkole.

Marcin Fieldmann - Motorat

Marcin 'Felek' Feldmann

ratownik medyczny - wykładowca

Motocyklista, sportowiec ekstremalny. Doświadczony na wielu polach i w wielu akcjach ratownik medyczny - instruktor. 'Dobry duch' szkoły, dzięki któremu mogła ona powstać i działać w tej właśnie formie.

Beata Gul - Motorat

Beata Gula

Instruktorka nauki jazdy

Doświadczona instruktorka nauki jazdy kategorii B, która każdego kursanta potrafi przekonać, że słowa 'nie da się, to niemożliwe' nie istnieją. Ostoja cierpliwości, a przy okazji... wulkan energii. Najbardziej kocha pracę z ludźmi.

 

 

Nasza Misja

 

Ale aby w pełni czerpać przyjemność z jazdy, bez względu na to, czym jedziemy, musimy czuć się bezpieczni na drodze. Pierwszym krokiem poprawne szkolenie, bo złe nawyki, które wyrobiliśmy sobie na początku kariery kierowcy najtrudniej wyplenić w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, by początek kariery kierowcy procentował w przyszłości.

 

Z czasem jednak zauważyliśmy, że wiele osób dzieli naszą miłość. Kierują ją jednak nie do motocykli, ale do samochodów. Wciąż jednak to maszyna, która dostarcza ogrom emocji i wspomnień. Wychodząc naprzeciw tym pragnieniom otworzyliśmy również kategorię B.